Informační koutek

Vídeň: dopravní možnosti a mobilita obyvatel

gregor stratil-sauer

Rozhovor s Gregorem Stratil-Sauberem


Mobilita v Drážďanech aneb doprava je především o kvalitě života nás všech

Thomas Böhmer z Dopravní fakulty Technické univerzity v Drážďanech


 

Dopravní minutovka - Stlačený zemní plyn (CNG)

Stlačený zemní plyn v kostce


Dopravní minutovka - Elektromobilita

Elektromobilita v kostce


ELPROM - Program čisté mobility

Informace pro zájemce o zlepšení dopravní situace

Dopravní minutovka – Veřejná doprava

Veřejná doprava v kostcevlacky


Dopravní minutovka – Individuální automobilová doprava

Individuální automobilová doprava v kostce


 

Volkswagen uvádí na trh Golf Variant na zemní plyn

vw-golf-variant-tgiPraha (27. ledna 2014) – Na náš trh právě přichází dlouho očekávaný Volkswagen Golf Variant 7 1,4 TGI BM na stlačený zemní plyn. Protože se jedná o první typické flotilové osobní auto, lze v tomto roce očekávat veliký nárůst počtu CNG vozidel. V současné době je u nás 6 062 osobních a užitkových vozidel na zemní plyn. Oproti lednu minulého roku se tak jedná o 35procentní meziroční nárůst. V letošním roce by nárůst mohl být ještě vyšší.

Číst dál...

V Jindřichově Hradci je padesátá veřejná CNG plnicí stanice

CNG staniceJC krajJiž čtvrtá CNG stanice v Jihočeském kraji začne plně fungovat od ledna

Praha (18. prosince 2013) – V lednu se otevře již 50. veřejná plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se o CNG stanici v Jindřichově Hradci, v Jihočeském kraji tak budou již čtyři veřejné stanice. Stanici staví firma MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. a od 19. prosince bude ve zkušebním neveřejném provozu. Číst dál...

CNG autobusy mohou ušetřit i miliony korun ročně

Díky CNG úspora i 62 procent na každém ujetém kilometru.

Praha (27. listopadu 2013) – V České republice jezdí již 423 autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). Od loňského podzimu přibylo celkem 61 městských a linkových autobusů na zemní plyn. Další větší počet CNG autobusů by mohl přibýt v první polovině příštího roku. Definitivní rozhodnutí ohledně dlouho očekáváné výzvy Ministerstva životního prostředí pro nákup nových autobusů v městské hromadné dopravě s pohonem na CNG by mělo padnout v polovině prosince.

Číst dál...

Dopravní systémy sdílení

Dopravní možnosti dneška jsou mnohdy omezené především kvůli nepružnosti existujících dopravních systémů. Plánovaná cesta se rázem stává obtížnější v případě, že počáteční bod nebo cílová destinace nejsou dostatečně pokryty sítí veřejné dopravy, a přitom se jedná o větší vzdálenost, která neumožňuje použití jízdního kola nebo chodníku. Z plánované cesty se stává problém v případě, že nevlastníme auto, které se  stalo symbolem pohodlí a jeho koupě je v určitém stádiu života téměř svatou povinností.

Číst dál...

Strana 1 z 2

NewsletterNajdete nás na Facebooku

 

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení