Volkswagen uvádí na trh Golf Variant na zemní plyn

vw-golf-variant-tgiPraha (27. ledna 2014) – Na náš trh právě přichází dlouho očekávaný Volkswagen Golf Variant 7 1,4 TGI BM na stlačený zemní plyn. Protože se jedná o první typické flotilové osobní auto, lze v tomto roce očekávat veliký nárůst počtu CNG vozidel. V současné době je u nás 6 062 osobních a užitkových vozidel na zemní plyn. Oproti lednu minulého roku se tak jedná o 35procentní meziroční nárůst. V letošním roce by nárůst mohl být ještě vyšší.

„Podle našich informací by měl být Volkswagen Golf na CNG k dodání již na přelomu května a června. Velikou výhodou tohoto vozu je neuvěřitelný dojezd 1 360 km, “ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „Motoristy jistě také zaujme cena jednoho ujetého kilometru ve výši 0,90 Kč,“ dodává Prokopec.

Volkswagen Golf Variant 7 1,4 TGI BM na stlačený zemní plyn má výkon 81 kW (110 koní) a spotřebu CNG 3,5 kg/100 km. Do nádrže na CNG se vejde 15 kg a je zde i zachována 50litrová benzinová nádrž. Emise jsou jen 95 g/km CO2. Cena je podle oficiálního ceníku shodná s výkonově srovnatelnou naftovou verzí, oproti benzinu je cena vyšší o 46 000 Kč. „Protože se jedná o typické flotilové auto, lze za 3 roky provozu a nájezdu 50 000 km za rok ušetřit díky CNG 150 tisíc Kč oproti benzínu,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

Ze statistiky Sdružení dovozců automobilů vyplývá, že za minulý rok se u nás registrovalo 809 nových osobních a užitkových vozidel na zemní plyn. „Oproti roku 2011 se u nás vloni registrovalo 3,3 krát více nových osobních a užitkových vozidel CNG,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „V kategorii registrace nových osobních vozidel na CNG vede jednoznačně Volkswagen a to již několik let. S uvedením Golfu na náš trh tak bude i letos statistika nejspíše stejná,“ dodává Prokopec.

Motoristům je nyní k dispozici 51 veřejných CNG plnicích stanic. „Zatím poslední veřejná CNG stanice byla otevřena v Chodově u Karlových Varů,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „ V nejbližší době přibudou veřejné stanice v Hradci Králové, Praze, Jeseníku a Ostravě a celkem tak motoristé budou moci tankovat již u 55 CNG stanic,“ dodává Prokopec.

ngva logo  

Asociace NGV o. s. - asociace pro podporu využití zemního plynu a biometanu v dopravě (dále jen NGVA) byla založena v srpnu roku 2009 jako nezisková odborná platforma pro podporu implementace a provozu technologií pro využití zemního plynu a biometanu v dopravě. Hlavním cílem je sdružování odborníků a společností v oblasti technologií NGV, ustanovení technologické platformy na úrovni ČR, spoluvytváření metodiky, vzorů a sjednocení norem pro oblast NGV, vytvoření zázemí pro služby výrobcům a uživatelům NGV, posuzování a monitorování projektů v oblasti NGV, včetně jejich financování, národní a mezinárodní spolupráce na společných projektech, výměna know-how, využití fondů EU, grantů a státních dotací pro projekty, školení a osvěta. NGVA je členem NGVA Europe - Evropské asociace NGV, IANGV – International Association for natural gas vehicles prostřednictvím členství v NGVA Europe a dále je členem CzBA - České bioplynové asociace. Členy NGVA jsou například České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Česká bioplynová asociace, Sdružení automobilového průmyslu, výrobci kompresorů pro CNG, firmy zabývajících se přestavbami aut na pohon CNG, dodavatelé komponentů pro CNG systémy. Za vzájemné spolupráce těchto firem vznikla Strategická výzkumná agenda a Implementační akční plán v oblasti využití zemního plynu a biometanu v dopravě. Pro více informací kontaktujte Asociaci NGV o.s., pana Zdeňka Prokopce na adrese Kněžskodvorská 2277/26, 37004, České Budějovice, email zprokopec@ngva.cz, tel. +420 602946758, www.ngva.cz
Aktuální dění v oblasti využití CNG v dopravě mapuje server www.cngplus.cz s mapou čerpacích stanic, zkušenostmi uživatelů a poradnou.

NewsletterNajdete nás na Facebooku

 

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení