ÚvodO projektu

O projektu

Elprom je projekt, jehož cílem je realizace celonárodní, popularizační kampaně na téma čisté mobility s důrazem na elektromobilitu. Prostřednictvím aktivit chceme zvýšit povědomí o alternativních dopravních pohonech a prostředků, jejichž větší využití přispívá nejen ke zlepšení veřejného a městského prostoru, ale především neznečišťuje ovzduší tolik jako konvenčně poháněné dopravní prostředky.

V našich aktivitách sázíme na interaktivní komunikaci s veřejností v podobě internetových seminářů, videorozhovorů, a jiného materiálu, článků, zajímavostí, ale i tištěných materiálů včetně čtvrtletního newsletteru a využití sociálních sítí typu Facebook a YouTube. Snažíme se využívat nejnovější informace o současných trendech v oblasti čisté mobility, především pak v oblasti elektromobility a šetrného dopravního mixu.  Mimo jiné se projekt bude rovněž věnovat systémům sdílení, ať už se jedná o automobily (tzv. car-sharing) nebo jízdní kola.

Snažíme se učinit první krůček v transformačním procesu dopravního smýšlení veřejnosti a umožnit postupný odklon od nadvlády spalovacích motorů tím, že dojde k větší diverzifikovanosti povrchové dopravy.

První fáze projektu projekt poběží do konce února 2014 a jeho veškeré výstupy budou k dispozici na oficiálních stránkách projektu www.cistamobilita.cz, které budou zároveň sloužit jako portál čisté mobility a komunikační platforma.

Projekt Elprom je spolufinancován Ministerstvem životního prostředí ČR.

 

 

 

NewsletterKalendář akcí

Žádné události k zobrazení